• INTERNATIONAL MODELING FESTIVAL BYTOM
  BYTOM 2019
  March 2 and 3 Sports Hall "Na Skarpie";
 • 360 MODELLERS FROM POLAND AND ALL OVER EUROPE
  OVER 1200 PLASTIC SCALE MODELS
  in 2018
 • 120 STARTING CATEGORIES
  FOR YOUTH, TEENS AND SENIORS

INTERNATIONAL MODELING FESTIVAL BYTOM

The largest modeling event in Poland on March 2 and 3, 2019

 

Sports Hall "Na Skarpie"

Frycza Modrzewskiego Street No 5a, Bytom post code 41-907

Saturday, March 2nd 2019 10am - 6pm

Sunday, March 3rd 2019 10am - 1pm

FREE ENTRANCE

OBLIGATORY CLOAKROOM!

Informacja UM Bytom

Już w najbliższą sobotę, 2 marca rozpoczyna się w Bytomiu – Szombierkach /Hala na Skarpie/ jedna z największych imprez w południowej Polsce - Międzynarodowy Festiwal Modelarski. W tym samym dniu odbędzie się także Targ Staroci. Obie imprezy przyciągają wielu odwiedzających - spodziewamy się utrudnień w ruchu, dlatego zachęcamy do przyjazdu komunikacją publiczną.
Do Hali na Skarpie w Bytomiu – Szombierkach można łatwo dojechać z dworca autobusowego na pl. Wolskiego i z pl. Sikorskiego, gdzie łączą się linie tramwajowe w Bytomiu.

AUTOBUS:
Z dworca autobusowego w stronę Szombierek dojedziemy liniami nr 118, 146, 183 i 227, gdzie musimy wysiąść na przystanku Szombierki Kościół. Następnie kierujemy się pieszo w stronę ul. Frycza – Modrzewskiego – kierunek Hala na Skarpie i stadion miejski.

TRAMWAJ:
Tramwajem, do przystanku Szombierki Kościół można również dojechać liniami nr 5 i 9 z pl. Sikorskiego. Korzystając z linii nr 9 można wysiąść na przystanku Szombierki Frycza Modrzewskiego. Szczegółowy rozkład jazdy dla linii autobusowych i tramwajowych znajduje się na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego w zakładce Rozkład Jazdy

Dla osób, które mają zamiar przyjechać samochodem do Szombierek z uwagi na wzmożony ruch - w dniu 2 marca mogą tworzyć się korki już na ul. Zabrzańskiej i Frycza – Modrzewskiego. W tym dniu prosimy o pozostawienie samochodów na parkingach:

 • po dawnym markecie TESCO /wjazd od ul. Karpackiej/,
 • bocznych ulicach od ul. Frycza – Modrzewskiego tj. ks. Biskupa Włodarskiego (tylko na wysokości od ul. Frycza – Modrzewskiego do Zabrzańskiej), Witosa, Piątka i Krupińskiego,
 • na parkingu Szkoły Muzycznej – wjazd od ul. Krupińskiego – możliwość parkowania do 15.30!

Z kolei odcinek ul. ks. Biskupa Włodarskiego od ul. Modrzewskiego do wjazdu na Halę na Skarpie będzie zamknięty od godz. 6.00 do 13.00 w związku z organizowanym Festiwalem Modelarskim.
Apelujemy o nie wjeżdżanie samochodami na trawniki wokół bloków i w parku przy Hali na Skarpie oraz nie utrudnianie przejścia pieszym. Prosimy o przestrzeganie przepisów zakazujących postoju i wjazdu.

Sponsors and partners!